
- Пам’ятайте, що в зонах активних бойових дій може не бути покриття оператора мобільного зв’язку або електроенергії, і військовослужбовець не завжди може зарядити телефон, а сам телефон може бути пошкоджено або втрачено.
- Не піддавайтесь паніці. Спробуйте зконтактувати з побратимами, які можуть бути поряд з вашою близькою людиною, для з’ясування відомих їм обставин щодо втрати зв’язку.
- Перед зверненням до органів державної влади намагайтеся зібрати якомога більше інформації про розшукувану особу та обставини зникнення.
- Записуйте всю зібрану інформацію відразу після її отримання, щоб не забути деталі через хвилювання, а також щоб зберегти хронологію подій.
Для пошуків військовослужбовця – необхідно знати його прізвище, ім’я та по-батькові, дату народження, контактні дані, військову частину чи підрозділ проходження служби, посаду та звання (спеціальне звання), номер військового квитка чи жетону, особливі прикмети, які має людина (шрами, татуювання, родимки тощо), останнє відоме місце перебування та інші відомості. Якщо ви не володієте такою інформацією і близька людина нещодавно розпочала службу – зверніться до ТЦК та СП. Також попросіть надати вам контакти військової частини та підрозділу, в якому проходить службу особа, з якою втрачено зв’язок.
Важливо не розповсюджувати всю цю інформацію в соціальних мережах та інших неофіційних організаціях. Це може зашкодити військовослужбовцю та привернути увагу шахраїв.