
Виплати одноразової грошової допомоги залежать від наслідків отриманого поранення (контузії, травми або каліцтва).
Поранення, що призвело до часткової втрати працездатності
Якщо військовослужбовець частково втратив працездатність без встановлення інвалідності, то розмір одноразової грошової допомоги залежить від ступеня втрати працездатності. Його встановлює медико-соціальна експертна комісія.
Виплата визначається у відсотках від 70-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб на 1 січня календарного року (187 880 грн): військовослужбовцю, який зазнав поранення (контузію, травму або каліцтво), захворювання під час виконання ним обов’язків військової служби, а також особі, звільненій з військової служби, яка частково втратила працездатність внаслідок зазначених причин, але не пізніше ніж через три місяці після звільнення її з військової служби;
У разі інвалідності
Якщо інвалідність військовослужбовця (крім строкової служби) настала внаслідок поранення (контузії, травми або каліцтва) або захворювання, яке він отримав під час виконання обов’язків військової служби (чи встановлення інвалідності особі після її звільнення з військової служби внаслідок зазначених причин), допомогу виплачують у розмірі:
– 400-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб на 1 січня календарного року, в якому вперше встановлено інвалідність, – у разі встановлення інвалідності I групи (1 073 600 грн);
– 300-кратного прожиткового мінімуму – II групи (805 200 грн);
– 250-кратного прожиткового мінімуму – III групи (671 000 грн).
Виплата військовослужбовцю, інвалідність якого настала в період проходження військової служби або внаслідок захворювання, або встановлення особі, звільненій з військової служби, інвалідності не пізніше ніж через три місяці після звільнення її з військової служби чи після закінчення тримісячного строку, але внаслідок захворювання або нещасного випадку, що мали місце в період проходження зазначеної служби, нараховується у розмірі:
– 120-кратного прожиткового мінімуму – I групи (322 080 грн);
– 90-кратного прожиткового мінімуму – II групи (241 560 грн);
– 70-кратного прожиткового мінімуму – III групи (187 880 грн).
Виплати під час лікування
Постановою КМУ № 168 від 28.02.2022 року передбачено виплату додаткової щомісячної винагороди в розмірі 100 000 грн для військовослужбовців, які у зв’язку з пораненням, пов’язаним із захистом Батьківщини, перебувають на стаціонарному лікуванні в закладах охорони здоров’я (у тому числі закордонних), або перебувають у відпустці для лікування після тяжкого поранення за висновком (постановою) військово-лікарської (лікарсько-експертної) комісії.
Як отримати виплати:
1) З випискою з госпіталя військовослужбовець звертається до військової частини і пише Рапорт на проходження ВЛК. До Рапорта додається довідка про обставини поранення. Довідку готують у військовій частині, запросити можна ще під часу лікування в госпіталі.

Якщо довідки немає: військовослужбовець пише Рапорт до стройової частини на видачу даної довідки. Потрібно пояснення про обставини отримання поранення (Інколи необхідно свідчення 2х свідків, якщо немає запису у журналі бойових дій)
2) Проходить ВЛК. Отримує висновок ВЛК, після чого військовослужбовець в військової частини пише рапорт на командування військової частини про виплату додаткової грошової виплати.
Подати документи: – Довідка про обставини травми – Висновок ВЛК – Рапорт на отримання додаткової винагороди
3) За висновком ВЛК, якщо:
– Придатний/обмежено придатний – військової частини пише рапорт на проходження МСЕК (Медично соціально-економічна комісія)
– Не придатний – звертається до ТЦК та СП або сімейний лікар і вони пишуть направлення на МСЕК
Після проходження МСЕК, якщо військовослужбовець:
– Придатний – звертається до департаменту фінансів військової частини
– Обмежено придатний / не придатний – звертається до ТЦК та СП або ЦНАП з висновками МСЕК
4) Рапорт на отримання одноразової допомоги за поранення.
До рапорта додати:
1. Заява про виплату одноразової грошової допомоги
2. копія ВЛК
3. копія МСЕК
4. Довідка про обставини травми
5. Паспорт
6. Персональний код
7. Довідка про банківські реквізити
Якщо ти лікувався то ти можеш отримати 2 виплати:
А) Додаткова грошова винагорода – (пропорційно дням).
1 міс лікування =100 тис + Грошове Забезпечення(далі ГЗ);
2 міс лікування = 200 тис. грн + ГЗ;
І так далі, але не більше 4 місяців безперервного лікування.
Лікування може бути продовжене на підставі висновку ВЛК та відповідно наказу командира військової частини.
Б) Одноразова допомога при пораненні.
У разі часткової втрати працездатності без установлення інвалідності одноразова грошова допомога виплачується залежно від ступеня втрати працездатності, який установлюється медико-соціальною експертною комісією.
Порядок дій військовослужбовця або звільненного з служби щодо отримання одноразової грошової виплати:
Подай до ТЦК та СП, в якому ти перебуваєш на обліку (якщо тебе звільнено зі служби), чи до військової частини (якщо ти продовжуєш службу) наступні документи:
• заяву для виплати одноразової грошової допомоги у зв’язку з установленням інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності (Додаток 19);
• завірену копію довідки МСЕК про встановлення групи інвалідності або відсотка втрати працездатності із зазначенням їхнього причинного зв’язку (детальніше як пройти МСЕК під час війни читай в розділі «Проходження МСЕК»₴додати посилання₴);
• згоду на обробку персональних даних.
До заяви додай копії:
• постанови ВЛК щодо встановлення причинного зв’язку поранення (контузії, травми або каліцтва), захворювання;
• документа, що свідчить про причини та обставини поранення (контузії, травми або каліцтва), зокрема про те, що воно не пов’язане із вчиненням особою кримінального чи адміністративного правопорушення або не є наслідком вчинення нею дій у стані алкогольного, наркотичного чи токсичного сп’яніння, або навмисного спричинення собі тілесного ушкодження. Таким документом може бути акт службового розслідування, довідка про обставини отримання травми, поранення, контузії, яка видається військовою частиною. При встановленні відсотка втрати працездатності або групи інвалідності у зв’язку з захворюванням, такий документ не подається;
• документа, що посвідчує особу (паспорт громадянина України, тимчасове посвідчення громадянина України, посвідка на постійне проживання, посвідка на тимчасове проживання, посвідчення біженця, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту), з даними про прізвище, ім’я та по батькові (за наявності) особи і про реєстрацію місця проживання (за наявності);
• документа, що засвідчує реєстрацію фізичної особи у Державному реєстрі фізичних осіб платників податків, виданого органом доходів і зборів (для фізичної особи, яка через свої релігійні переконання відмовляється від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, офіційно повідомила про це відповідний орган доходів і зборів та має відмітку в паспорті громадянина України, – копію сторінки паспорта з такою відміткою);довідка про банківські реквізити для зарахування коштів.
Вказані документи подаються особисто до центру комплектування та соціальної підтримки (особами, звільненими з військової служби) чи до військової частини (діючими військовослужбовцями). При собі необхідно мати оригінали вказаних документів для засвідченн копій посадовими особами. У разі, якщо немає можливості особистої подачі документів, заяву разом з додатками необхідно направити через найближче відділення «Укрпошти» цінним листом з описом вкладення.