Перейти до контенту
0 800 507 028
Новини

Безшумна ходьба та маскування: корисні поради

Сили територіальної оборони ЗСУ 247 переглядів

Рухайся безшумно. Щоб не кашлянути у відповідальний момент, треба натискати на кадик. Щоб не чхнути — потерти перенісся і вставити в ніздрі мізинці.

У бойовій системі виживання воїнів дуже важливо володіти прийомами прихованого, безшумного пересування і маскування.

Безшумна ходьба

Крок при такій ходьбі коротший за звичайний. Нога ставиться на землю легко, обережно. При пересуванні на короткі відстані ногу краще ставити на носок, повільно переносячи масу тіла на всю ступню. При пересуванні на значні відстані нога виноситься на п`яту, а інша нога злегка згинається. Нога, яка виноситься вперед повинна ставитися так, щоб можна було відразу ж підняти її, якщо вона потрапила на предмет, що виробляє шум. Зазвичай шум виробляє п’ята, особливо там, де на землі валяються палиці, сучки, камені. Ходити треба так, щоб зусилля йшли від стегна, а не від коліна.

Щоб іти в лісі без шуму, кроки треба робити коротші, ногу ставити на землю, м`яким рухом. Якщо під ногами багато дрібних гілляк, перш ніж зробити крок, треба розворушити їх носком, намацати тверду землю і наступити. Відводячи убік гілки, що перегороджують шлях, треба не кидати їх, а притримуючи, повільно повернути в попереднє положення.

По грузькому і багнистому ґрунті треба рухатися короткими кроками, швидко переставляючи ноги, щоб вони не встигали глибоко просісти в ґрунт. Ногу потрібно ставити на всю ступню, рух полегшувати енергійної роботою рук. Бажано вибирати більш тверді ділянки ґрунту, борозни, купини, глинисті виступи. У цих випадках рух невеликими кроками чергується зі стрибками і великими кроками.

При пересуванні по високій траві рекомендується вище піднімати ноги і ставити їх на землю з носка.

Рухаючись по слизькій поверхні, ногу слід ставити на всю ступню. Одна рука обов`язково повинна бути вільна, щоб робити нею короткі різкі рухи для збереження рівноваги. Під час пересування м`язи ніг необхідно постійно тримати в напрузі.

Під час пересування по мілкій воді, щоб не створювати шуму, ногу треба опускати поступово з носка, протягуючи її вперед по воді ковзаючим рухом, як при ходьбі на лижах.

Для зменшення звуку кроків взимку можна обшити підошви чобіт хутряними клаптями або обмотати м`якими ганчірками.

Маскування

Під час пересування необхідно приховати контури своєї фігури, для цього лікті щільно притиснути до корпусу, плечі і голову накрити маскувальною сіткою або покрити рослинністю. Для цього найчастіше використовуються зрізані гілки дерев і чагарників.

Для тривалого маскування переважно використовувати великі гілки (0,7-1 м і більше) — вони повільніше в`януть.; водорості, очерет, осока і мох в зрізаному вигляді зберігають свій колір до 15 днів.

Для маскування відкритих ділянок тіла як фарбувальних матеріалів можна використовувати горілу кору дерев, деревне вугілля, бруд, сік ягід і рослин.

Під час пересування не слід користуватися головним убором з чітким контуром.

Щоб не кашлянути у відповідальний момент треба натискати на кадик. Щоб не чхнути — потерти перенісся і запхати в ніздрі мізинці. Щоб нечутно чхнути або кашлянути, якщо немає ніякої можливості стриматися, треба широко відкрити рот, видихнути все повітря з легенів і, прикривши рот і ніс матерією, прокашлятися або чхнути на видиху.

При підготовці матеріалу використовувся інформаційний ресурс Сил ТрО ЗСУ, створений для підготовки населення до протидії воєнним загрозам: https://sprotyvg7.com.ua/

“Від бійця до бійця” — спільний інформаційний проєкт Українського ветеранського фонду та Сил територіальної оборони ЗСУ.

Новини

“Політика героїв” увійшла до Плану стійкості України, який презентував Президент України

У своїй промові Президент наголосив, що десятий пункт Плану стійкості – “Політика героїв” є “чи не найбільш відповідальний пункт із морального погляду”

У Києві відкрили меморіальну дошку на честь героя Володимира Іщенка

Своє життя Володимир віддав за Україну 18 серпня 2024 року під час виконання бойового завдання поблизу села Іванівське Бахмутського району. Ворожий снаряд влучив у бліндаж, де він перебував

Міністерство оборони України запускає національну програму підтримки військових — «Плюси»

Це вагомий крок соціально відповідального бізнесу, який допомагає військовим на шляху до перемоги.

У Львові вдруге вручили нагрудні знаки «Честь і Батьківщина» родинам загиблих Героїв

Командир 103-ої бригади Сил ТрО ЗСУ полковник Ігор Бондаренко під час заходу звернувся до рідних загиблих захисників, підкресливши значення їхньої жертовності для нашої країни

Дізнатись більше