Артпідтримка піхоти виходить на новий рівень
На сьогодні день близько 90% вогневого ураження противника покладається на ракетні війська та артилерію. Разом з тим час іде, змінюється озброєння та способи і методи збройної боротьби.
Безумовно, якщо ми хочемо якнайшвидше наблизити нашу перемогу, ми маємо постійно адаптуватись, вигадувати нові способи й методи вогневого ураження противника, вдосконалювати нашу зброю, боєприпаси, навички і вміння, зважаючи на те, що сил супротивника більше, ніж нас.
На сьогодні день у ракетних військах та артилерії вдалося створити “сітку смерті” (Kill Net) – коли засоби розвідки дуже щільно й ефективно працюють разом із засобами вогневого ураження.
Безумовно, до засобів вогневого ураження відносяться не тільки ракетні війська та артилерія. Це й авіація повітряних сил, армійська авіація, є й внесок кожного нашого солдата, який знаходиться на передовій з піхотних і танкових підрозділів та частин.
Для того, щоб полегшити їх перебування на передньому краї і рідше допускати прямого контакту з ворогом, використовується концепція дальнього вогневого ураження. І при виявленні противника, в глибині його оборони, постійно наноситься вогневе ураження.
Робиться все для того, щоб наш солдат міг впевнено себе відчувати як у наступі, так і в обороні, і щоб всі хлопці повернулися додому живими і здоровими.
На жаль, не завжди технічно наша артилерія є сучасною. Так, ми ще використовуємо старі зразки, розроблені в радянські часи, але за рахунок навченості особового складу, застосування нових програмних продуктів, запровадження автоматизованої системи управління вогнем скоротився час перебування підрозділів на вогневих позиціях, покращили ведення розвідки за рахунок нових технічних засобів.
Відповідно, зменшили й час реакції, підвищили точність вогню і точність визначення ворожих установок, що дозволяє гідно відповідати на виклики супротивника.
Що стосується самої трансформації ракетних військ та артилерії, то це здійснюється за декількома напрямами:
• розвиток озброєння ракетних військ і артилерії;
• розвиток систем управління;
• зміна системи підготовки і підходів до неї.
У системі підготовки задіяні інструктори, які мають бойовий досвід, які вже знають, що потрібно особовому складу на передовій, де можна покращити показники у приведенні гармат до бою, швидше заряджати і точніше стріляти.
Активно залучається українська промисловість до покращення цих гармат. Наприклад, додаються різного роду датчики, системи навігації, щоб здійснити кожен постріл у ціль у будь-які пору року і час доби.
Для покращення гармат активно залучається українська промисловість.
Разом з тим, наша армія й досі частково використовує зразки артилерії, розроблені ще в радянські часи.
Однак прогрес досягається за рахунок навченості особового складу, модернізації гармат, застосування нових програмних продуктів, запровадження автоматизованої системи управління вогнем.
Завдяки цьому українські артилеристи скоротили час перебування підрозділів у районах вогневих позицій, підвищили точність визначення установок противника і точність вогню.
Робиться все, аби змусити противника закінчити цю війну на наших умовах і аби він більше не мав бажання воювати проти України.
Використання ж західної артилерії позбавило російські війська можливості вести контрбатарейну боротьбу. Коли з червня 2022 року українська армія почала отримувати артилерію зразків НАТО, з’явилась можливість уражати цілі на більшій відстані.
Це відсунуло артилерію противника вглибину, і він уже не міг так якісно проводити контрбатарейну боротьбу.
І хоч з гармат ніхто не стріляє, як з кулеметів, усі артилеристи мокрі від поту, аби забезпечуючи гідну підтримку нашим наземним силам як в обороні, так і в наступі.
Брифінг т.в.о. начальника Головного управління бойових ударних систем Генштабу ЗСУ полковника Сергія Баранова
Новини
“Політика героїв” увійшла до Плану стійкості України, який презентував Президент України
У своїй промові Президент наголосив, що десятий пункт Плану стійкості – “Політика героїв” є “чи не найбільш відповідальний пункт із морального погляду”
У Києві відкрили меморіальну дошку на честь героя Володимира Іщенка
Своє життя Володимир віддав за Україну 18 серпня 2024 року під час виконання бойового завдання поблизу села Іванівське Бахмутського району. Ворожий снаряд влучив у бліндаж, де він перебував
Міністерство оборони України запускає національну програму підтримки військових — «Плюси»
Це вагомий крок соціально відповідального бізнесу, який допомагає військовим на шляху до перемоги.
У Львові вдруге вручили нагрудні знаки «Честь і Батьківщина» родинам загиблих Героїв
Командир 103-ої бригади Сил ТрО ЗСУ полковник Ігор Бондаренко під час заходу звернувся до рідних загиблих захисників, підкресливши значення їхньої жертовності для нашої країни