Перейти до контенту
0 800 507 028
Новини

Антидрон-рушниця своїми руками

Сили територіальної оборони ЗСУ 3055 переглядів

Не секрет, що у сучасній війні активно використовуються дрони. Щоб ефективно протистояти ворожим «пташкам», доводиться закуповувати антидрон-рушниці. Але через їхню високу вартість, широкого застосування вони, на жаль, ще не набули. Втім, невдовзі ситуація може докорінно змінитись.

За час медичної відпустки військовослужбовець ЗСУ своїми руками зробив антидрон-рушницю, яка значно дешевша за свої аналоги.

Вийшов компактний пристрій для роботи на коротких дистанціях (500-700 м). У своїй категорії він працює не гірше, ніж серійні зразки як українського, так і іноземного виробництва: ефективно садить Mavic3, Matrice30, які складають близько 90% того, що літає. Основна ж перевага — ціна.

Про свою розробку розповідає Сергій «Сокіл».

Наразі дрони — це один з ключових інструментів ведення війни. І якщо спочатку вони переважно виконували функцію спостереження, то тепер це засоби вогневого ураження противника. І наш ворог активно їх застосовує.

Протидія дронам спочатку була повністю за підрозділами радіоелектронної боротьби. Але кількість дронів настільки зросла, що підрозділи РЕБ не здатні фізично «закрити» всі позиції. А отже, виникає необхідність забезпечити засобами протидії дронам безпосередньо тих, кого вони атакують.

Наявні на ринку пропозиції антидронових рушниць є досить дороговартісними: від 8 до 12 тисяч доларів США. Це унеможливлює забезпечення масовості таких засобів протидії. Так постало питання: «Як створити дешевий доступний пристрій?». Я розмірковував, а мій побратим написав мені: «Зробиш таке?», і скинув пост з фейсбуку із загальним описом принципу роботи «окопного РЕБ».

Виявилося, що для «мінімальних» потреб цей пристрій може бути досить простим конструктивно і складатиметься з доступних компонентів. Всю необхідну інформацію я отримав з інтернету та від спеціалістів, які займаються розробкою більш складних пристроїв. І все це з бюджетом близько 700 доларів США. Тобто в 11 разів менше за найдешевшу серійну пропозицію.

На виготовлення першого зразка витратив кілька тижнів: сповільнювало незнання певних нюансів, які з’ясовувалися на ходу, та нерозуміння, де придбати необхідні компоненти. Окремою складністю виявися корпус: я хотів зробити його максимально компактним, а відповідних готових «коробочок» знайти не вдалося.

Потім було тестування. Спочатку вдома (я ще перебував у відпустці для лікування після поранення). У мене був під рукою дрон, тож я просто ввімкнув його, і ввімкнув «антидронку»: зв’язок між пультом та дроном «ліг» моментально. А з ним і домашній WiFi. Трошки політав з таким же результатом: зв’язок надійно глушився.

Другий етап тестування був уже на Донеччині, коли я повернувся у стрій. Тестували його саме РЕБівці, які мали на озброєнні і серійні зразки «рушниць» як українського, так і імпортного виробництва. В результаті вони посадили Mavic3 з відстані близько 700 метрів. Їхній висновок — для своїх завдань працює не гірше за серійні. Цей найперший зразок уже «несе службу».

Такий результат мене спонукав розмістити відповідний пост у фейсбук з оголошенням збору коштів на закупівлю компонентів для нових екземплярів, і наразі саме цим намагаюся займатися (у вільний від служби час).

Одночасно отримав чимало повідомлень з проханням поділитися інформацією про цей пристрій від бажаючих повторити мій досвід. Багато військових сказали, що це те, що їм треба.

Вдосконалювати свій виріб поки не планую: в своїй ніші він виявився досить результативним, а ускладнення приведе лише до незначного підвищення ефективності при значному зростанні собівартості та ускладненні конструктиву.

Та і маю зазначити: я не мав жодного досвіду в сфері радіоелектроніки. За фахом я юрист. Звісно, було б чудово забезпечити серійний випуск таких «антидронок». Проте предметних пропозицій поки не надійшло.

Новини

“Політика героїв” увійшла до Плану стійкості України, який презентував Президент України

У своїй промові Президент наголосив, що десятий пункт Плану стійкості – “Політика героїв” є “чи не найбільш відповідальний пункт із морального погляду”

У Києві відкрили меморіальну дошку на честь героя Володимира Іщенка

Своє життя Володимир віддав за Україну 18 серпня 2024 року під час виконання бойового завдання поблизу села Іванівське Бахмутського району. Ворожий снаряд влучив у бліндаж, де він перебував

Міністерство оборони України запускає національну програму підтримки військових — «Плюси»

Це вагомий крок соціально відповідального бізнесу, який допомагає військовим на шляху до перемоги.

У Львові вдруге вручили нагрудні знаки «Честь і Батьківщина» родинам загиблих Героїв

Командир 103-ої бригади Сил ТрО ЗСУ полковник Ігор Бондаренко під час заходу звернувся до рідних загиблих захисників, підкресливши значення їхньої жертовності для нашої країни

Дізнатись більше