Перейти до контенту
0 800 507 028
Новини

Алгоритм дій при потраплянні в засідку

Сили територіальної оборони ЗСУ 1198 переглядів

Потрапивши в засідку, діяти потрібно швидко та рішуче. Алгоритм дій у даній ситуації достатньо типовий. Розглянемо два варіанти: рух на автівках та пішки.

Рух на автівках

У методичних рекомендаціях, як правило, йдеться про рух у колонах на бронетехніці. Але ми розглянемо більш реалістичний для наших реалій варіант – рух на автівках.

Загальне правило: якщо підрозділ (відділення, взвод або рота) на автівках потрапив у засідку, потрібно намагатись на максимально можливій швидкості вириватись із зони вогню. Бійці, автомобілі яких пошкоджені та не можуть далі рухатись, спішуються і вступають у бій. Група, яка вирвалась із засідки, заходить у фланг противника, спішується та допомагає тим, хто вже веде бій.

Піший рух

При потраплянні під вогонь у пішому порядку підрозділ максимально швидко лягає на землю. Командир подає команду «До бою!» і вказує напрямок, у якому знаходиться противник (наприклад, “на 9 годин”, де за 12-ту годину береться напрямок вашого руху).

Найімовірніше, ви знаходитесь у тактично невигідному положенні відносно противника, якщо він влаштував засідку саме в цьому місці. Тому кожному бійцю важливо швидко зорієнтуватися та відкрити шквальний вогонь у сторону ворога, після чого ставиться димова завіса.

У цей момент командир групи призначає бійців, відповідальних за прикриття тилу та флангів. Кількість людей залежить від кількості підрозділу, тут потрібно діяти за ситуацією. Також він викликає по рації підтримку.

Далі є два варіанти дій.

Близька дистанція

Дистанція до 35 метрів, тобто дистанція кидка гранати вважається близькою. У цьому випадку ворог закидується гранатами та подавляється вогнем з усієї зброї, яка є в наявності.

Командир призначає атакуючу групу. Під вогневим прикриттям побратимів атакуюча група має здійснити маневр та обійти ворога з флангу. Проте ймовірна ситуація, коли у вас не буде можливості здійснити обхід противника. У цьому випадку група продовжує щільний вогонь у напрямку засади, кидає димові та уламкові гранати та атакує позиції засади.

Велика дистанція

Різниця між «великою» та «близькою» дистанціями в тому, що ви не можете відразу закидати противника гранатами. Як і в попередньому випадку, командир виділяє з підрозділу групу, яка під прикриттям вогню побратимів робить маневр, намагаючись зайти противнику у фланг. Решта групи продовжує вести вогонь по противнику, відволікає його та зв’язує боєм.

Атакуюча група, зайшовши у фланг противника, закидує його гранатами та відкриває вогонь, даючи можливість наблизитись до ворога основній групі. Наблизившись на відстань кидка гранати, основна група теж закидує противника гранатами та намагається знищити з усієї наявної зброї.

На YouTube є багато відео, де американські військові демонструють, як вони прориваються із засідки. Усі ролики об’єднує одна ідея: при потраплянні в засідку найкраща тактика – це максимально агресивна атака противника. Безумовно, підрозділ понесе втрати, але принаймні не буде знищений цілковито.

Що далі

Після знищення противника потрібно перевірити, чи залишився живий ворог, та надати допомогу як своїм пораненим, так і пораненим солдатам противника.

Перед тим як продовжити рух, потрібно доповісти командиру про результати бою.

За матеріалами: «Підручник рейнджера», «Контрзасадні дії» (за досвідом проведення ООС)

“Від бійця до бійця” — спільний інформаційний проєкт Українського ветеранського фонду та Сил територіальної оборони ЗСУ.

Новини

“Політика героїв” увійшла до Плану стійкості України, який презентував Президент України

У своїй промові Президент наголосив, що десятий пункт Плану стійкості – “Політика героїв” є “чи не найбільш відповідальний пункт із морального погляду”

У Києві відкрили меморіальну дошку на честь героя Володимира Іщенка

Своє життя Володимир віддав за Україну 18 серпня 2024 року під час виконання бойового завдання поблизу села Іванівське Бахмутського району. Ворожий снаряд влучив у бліндаж, де він перебував

Міністерство оборони України запускає національну програму підтримки військових — «Плюси»

Це вагомий крок соціально відповідального бізнесу, який допомагає військовим на шляху до перемоги.

У Львові вдруге вручили нагрудні знаки «Честь і Батьківщина» родинам загиблих Героїв

Командир 103-ої бригади Сил ТрО ЗСУ полковник Ігор Бондаренко під час заходу звернувся до рідних загиблих захисників, підкресливши значення їхньої жертовності для нашої країни

Дізнатись більше