
5 настанов бійцям від комвзводу
Коли триває війна артилерії, то важливо уміти швидко окопуватись, а для цього потрібна добра лопата. Як вибрати лопатку для бійця, для чого потрібна “двохточка”, у чому важливість тактичних навушників тощо розповідає Андрій Гладченко, лейтенант, командир 2 взводу 112 окремої бригади Сил територіальної оборони ЗСУ.
Саперна лопатка
Важливо мати практику користування усіма видами лопаток на різних місцевостях. Враховуйте розміри свого тіла та особливості роботи.. Рекомендую МПЛ-60 (Мала піхотна лопатка, яку в народі називають “саперка”) вона не зламається, як більшість складних чи алюмінієвих. Обов’язково працювати зі спорядженням так, щоб воно було у швидкому доступі та не заважало. Лопатки зазвичай носять на РПСі або поясному ремені.
Тактичний ремінь
“Двохточка” — це основа з якою треба вміти працювати кожному бійцю. Якщо правша, то ремінь одягається через голову та під лівою пахвою врегульовується таким чином, щоб коли зброя на грудях, приклад повинен бути на рівні з плечем. Для того, щоб можна було швидко підняти зброю та вести вогонь, також в такому положенні можна переносити зброю за спину і так само швидко з-за спини переносити наперед.
Активні навушники не потрібні всім
Здивую багатьох бійців та волонтерів, але активні (тактичні) навушники не потрібні геть усім. Для захисту слуху достатньо, щоб були вушні затички, вата, гільзи, або пасивні навушники. Щодо активних, вони дають можливість чути трохи далі та звертати увагу на відмінність звуків (наприклад, що гілка не впала, а на неї наступили). Ще один плюс та одночасно мінус “активок” це використовувати їх як гарнітуру для зв’язку, під’єднавши їх до радіостанції, є навіть такі, до яких можна під’єднати 2 рації на 2 вуха. Проблема — чуєш переговори, але гірше чуєш що відбувається навколо.
Пийте вітаміни та тренуйтеся
Постійні тренування та фізична підготовка — основа вашої мобільності та боєздатності. Щоб не захворіти в польових умовах, треба за можливості не нехтувати перемерзанням, ОБОВ’ЯЗКОВО слідкувати за тим, щоб не пити з однієї пляшки з побратимами (навіть, якщо дуже давно знаєш людину і ТОЧНО з нею все ок, немає різниці, кожен боєць у польових умовах може щось підхопити, або те що у нього в організмі “спало” може “прокинутись”). За можливості вживайте вітаміни, не ходіть у мокрому одязі, слідкуйте за тим, щоб не простудити м’яз або нерв.
Гігієна
Ми, українці охайна нація, завжди слідкуємо за порядком. Гігієна — це здоров’я, а польові умови, на жаль, не дають можливості стежити за собою так, як ми звикли кожного дня. Але обов’язково треба: чистити зуби, мити голову, мити руки, обробляти будь-які рани, слідкувати за станом шкіри. Війна закінчиться нашою перемогою, але про здоров’я треба думати навіть у складних умовах. Вологі серветки, сухі серветки, дощ, вода, рослини — все це можна знайти під час виконання завдань, щоб подбати про особисту гігієну.
“Від бійця до бійця” — спільний інформаційний проєкт Українського ветеранського фонду та Сил територіальної оборони ЗСУ.
Новини

"Якби я раніше знав це, я б діяв інакше"
Проєкт НАТО спрямований на покращення психологічної підготовки військових.

Гаряча лінія Командування Сил територіальної оборони ЗСУ
Важливо знати, що ви не одні. Ми тут, щоб вислухати вас і допомогти вирішити будь-які питання, що вас турбують.

Цієї ночі мисливці за «Шахедами» Сил ТрО збили 13 «Шахедів»
Найбільш ефективними виявились розрахунки одного з підрозділів Регіональне управління Сил територіальної оборони «Південь» ЗС України. За ніч вони знищили 4 БпЛА.

Навчися розпізнавати та нейтралізувати ворожі ІПСО!
У новому курсі в застосунку Армія+ ти дізнаєшся, як виявляти маніпуляції, перевіряти факти та захищати себе й побратимів від дезінформації