
1. Уточнення інформації в Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими
Родина уточнює інформацію щодо зниклого безвісти або військовополоненого військовослужбовця в Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими.
телефон (Пн-Пт 10.00-16.00): +38 095 412 74 24
електронна пошта: [email protected]
2. Надання запиту до Національного інформаційного бюро щодо військовослужбовця
Родина зниклого безвісти чи захопленого в полон військовослужбовця надає запит щодо такого військовослужбовця до Національного інформаційного бюро (НІБ), зазначивши необхідну інформацію стосовно нього.
телефон (в межах України): 1648
телефон (із-за кордону): +38 044 287 81 65
електронна пошта: [email protected]
3. Долучення нових відомостей стосовно військовослужбовця до запиту у НІБ
У разі появи нових відомостей стосовно зниклого безвісти чи захопленого в полон військовослужбовця члени його сім’ї долучають таку інформацію до надісланого раніше (пункт 2) запиту щодо такого військовослужбовця у Національному інформаційному бюро.
4. Звернення до об’єднаного Центру з координації пошуку та звільнення незаконно позбавлених волі осіб внаслідок збройної агресії рф
Родина зниклого безвісти чи захопленого в полон військовослужбовця звертається щодо такого військовослужбовця до Об’єднаного центру з координації пошуку та звільнення незаконно позбавлених волі осіб внаслідок збройної агресії рф, зазначивши необхідну інформацію стосовно нього
телефони: +38 067 650 83 32, +38 098 087 36 01
електронна пошта: [email protected]
5. Запит на розшук військовослужбовця до бюро центрального агентства МКЧХ із розшуку
Родина зниклого безвісти чи захопленого в полон військовослужбовця звертається із запитом на його розшук до Бюро Центрального агентства Міжнародного Комітету Червоного Хреста із розшуку.
Способи звернення (усі способи є рівнозначними):
онлайн (українською): familylinks.icrc.org/form/uru-webform-ua
електронна пошта (зручною для вас мовою): [email protected]
телефон (зручною для вас мовою): +41 22 730 3600
телефон (безкоштовно з України): +380 800 300 155
6. Заява щодо перерахунку грошового забезпечення військовослужбовця
Члени сім`ї зниклого безвісти чи захопленого у полон військовослужбовця звертаються через РТЦК та СП (військкомат) із заявою на ім’я командира військової частини щодо перерахунку грошового забезпечення зазначеного військовослужбовця на карткові рахунки членів його сім’ї та з визначеним переліком документів. Перелік членів сім’ї військовослужбовця, які мають право отримувати його грошове забезпечення, та перелік необхідних документів зазначені в постанові КМУ №884 від 30.11.2016 року. Після отримання всіх необхідних документів РТЦК та СП (військкомат) надсилає заяву до військової частини.
7. Прийняття рішення щодо виплат на карткові рахунки членів сім’ї
Командир військової частини розглядає протягом 15 діб подані документи та приймає рішення щодо виплати або відмови у виплаті грошового забезпечення, про що повідомляє заявнику в письмовій формі.
8. Оформлення довідки про перебування особи у місцях несвободи внаслідок збройної агресії проти України
У разі наявності повідомлення, зазначеного в пункті 4.1, або іншого документа, який підтверджує факт перебування військовослужбовця в полоні, члени сім`ї такого військовослужбовця звертаються до Національного інформаційного бюро із заявою щодо оформлення довідки про перебування особи у місцях несвободи внаслідок збройної агресії проти України із визначеним переліком документів. Вимоги до заяви та перелік необхідних документів зазначені в постанові КМУ №55 від 20.01.2023 року.
Після отримання всіх необхідних документів Національне інформаційне бюро надсилає заяву до військової частини.
9. Оформлення довідки у військовій частині
У військовій частині довідка оформлюється протягом 30 діб із дня надходження заяви, зазначеної в пункті 3.7, та висилається до Національного інформаційного бюро.
10. Встановлення факту позбавлення особи особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України (“статус військовополоненого”)
Члени сім’ї захопленого в полон військовослужбовця подають відповідну заяву із визначеними документами до Комісії з питань встановлення факту позбавлення особи особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України з метою встановлення відповідного факту.
Комісія встановлює факт позбавлення особи особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України та встановлює дату початку строку позбавлення особи особистої свободи, а у разі звільнення особи з місць несвободи – дату її звільнення.
Зразок заяви визначений в наказі Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України №281 від01.12.2022 року.
До заяви додається довідка, зазначена в пунктах 7, 8.
11. Листування з військовополоненим через Національне інформаційне бюро
У разі наявності повідомлення від Національного інформаційного бюро України щодо підтвердження рф перебування в полоні військовослужбовця через Центральне агентство з розшуку Міжнародного Комітету Червоного Хреста родина такого військовослужбовця може надіслати йому лист через Національне інформаційне бюро України.
З інструкцією щодо написання листів військовополоненим та правилом їх пакування можна ознайомитись на сайті Національного інформаційного бюро https://nib.gov.ua.