Перейти до контенту
0 800 507 028
0 800 507 028
Проходження лікування

Якщо ти отримав(-ла) поранення або травму в зоні бойових дій під час виконання бойового завдання(розпорядження), то з поля бою тебе евакуюють побратими, медики. Як правило, евакуація здійснюється до визначеного місця надання першої медичної допомоги: до медичної роти, стабілізаційного пункту або найближчого лікувального закладу. З етапу надання домедичної допомоги після евакуації з поля бою в тебе має бути тільки один документ – Форма 100 («картка пораненого») – це документ, який заповнює медик після надання першої домедичної (екстреної медичної) допомоги, і який повинен бути з тобою на усіх етапах лікування. Збережи цей документ.

У первинної медичної карти (форми 100) має бути вказано особисті дані бійця; найменування підрозділу, до якого той належить; вид поранення(травми); факт, що поранення(травма) отримане під час бойових дій; час надходження до стабілізаційного пункту; яку допомогу було вже надано на етапі евакуації тощо. За можливості, перевір правильність написання прізвища, імені та по батькові, а також номер військової частини.

Первинна медична карта тобі може знадобитись у 2 випадках:

  • Для проведення службового розслідування за фактом поранення і подальшого отримання довідки про обставини поранення. Довідка про обставини поранення необхідна для проходження ВЛК, МСЕК, для отримання виплати додаткової винагороди в розмірі до 100 000 грн, а також вона впливає на розмір виплати одноразової грошової допомоги в разі встановлення інвалідності або часткової втрати працездатності.
  • У разі, якщо у військовій частині не знали про твоє лікування і помилково записали тобі самовільне залишення частини (СЗЧ), первинна медична карта (форма 100) та інші медичні документи (виписний епікриз), які нададуть в закладі охорони здоров’я, сприятимуть проясненню ситуації.

Якщо ти отримав(-ла) травму або захворювання під час виконання обов’язків військової служби, твої дії наступні:

  1. Усно проінформуй свого безпосереднього командира та медика взводу/роти.
  2. Отримай усне направлення(згоду) від безпосереднього командира в медпункт в/ч.
  3. У медпункті в/ч пройди медичний огляд. Його має провести фельдшер, лікар або начмед. Після огляду тобі можуть призначити лікування у в/ч або дати направлення на дообстеження чи стаціонарне лікування в закладі охорони здоров’я поза розташуванням в/ч.
  4. Якщо тобі призначили лікування.
    1. Після огляду в медпункті в/ч, тебе можуть звільнити від виконання службових обов’язків (максимум на 6 днів)
    1. Якщо протягом 6 днів стан здоров’я не покращився, начмед тебе огляне повторно та, за потреби, подовжить звільнення від виконання обов’язків. Загалом стаціонарне лікування в медпункті військової частини може тривати не більше 14 днів (Статут внутрішньої служби ЗСУ, ст. 257)
  5. Якщо твій стан не покращився, після лікування у в/ч або в результаті первинного огляду було виявлено потребу в додатковому обстеженні (ургентні випадки, інфекційні захворювання тощо), за рекомендацією начмеда, командир військової частини дає тобі направлення на дообстеження чи стаціонарне лікування.
  6. Контролюй, щоб при кожному зверненні за медичною допомогою в облікових журналах було зроблено відповідні записи (Статут внутрішньої служби ЗСУ, ст.254-256). Це важливо для встановлення зв’язку твоєї травми чи захворювання з військовою службою. Цю обставину буде вказано у висновку ВЛК.
  7. Рекомендації начальника медичної служби щодо звільнення від виконання обов’язків підлягають виконанню командуванням (Статут внутрішньої служби ЗСУ, ст. 257).

Потребу в лікуванні (амбулаторному, стаціонарному) визначає лікар на підставі медичного огляду та проведених досліджень. Якщо ти потребуєш стаціонарного лікування і тобі відмовили в направленні до закладу охорони здоров’я, твої дії мають бути наступні:

  • Напиши рапорт на ім`я безпосереднього командира, де чітко опиши суть питання та обставини. Зразок такого рапорту.
  • Принеси рапорт до стройової частини особисто, зроби його копію та попроси особу, яка приймає рапорти, поставити підпис, дату та печатку в/ч на твоїй копії. Свою копію рапорту збережи.
  • У випадку ігнорування або відмови подай скаргу на гарячу лінію 0 800 500 442 або у Військову службу правопорядку Збройних Сил України.

Список документів для закладу охорони здоров’я

Після отримання направлення на проходження лікування чи обстеження у військовому закладі охорони здоров’я тобі необхідно прибути до його приймального відділення. Тобі знадобляться наступні документи:

  • направлення, підписане командуванням в/ч;
  • медичну книжку;
  • довідку про обставини травми (поранення, контузії, каліцтва) або Акт про нещасний випадок (у разі одержання травми);
  • військовий квиток (посвідчення офіцера);
  • атестат на продовольче забезпечення.

Для проходження лікування в цивільному закладі охорони здоров’я достатньо лише направлення з підписом командира військової частини.

Якщо на момент убування до закладу охорони здоров’я в тебе немає довідки про обставини травми, то військова частина повинна надіслати її на адресу лікувального закладу.

В разі виникнення додаткових запитань зверніться на електронну пошту [email protected] або за телефоном гарячої лінії 0 800 507 028 Сил територіальної оборони Збройних Сил України.