
1. Подання заяви до національної поліції
Родина зниклого безвісти військовослужбовця подає заяву про розшук особи, зниклої безвісти за особливих обставин, до відповідного територіального органу Національної поліції України.
телефон (цілодобово): 089 420 18 67
електронна пошта: [email protected]
чатбот в телеграмі: t.me/poshuk_znyklyh
2. Внесення відомостей до ЄРДР
Національна поліція України невідкладно, але не пізніше 24годин після подання заяви родиною, зобов’язана внести відповідні відомості до ЄРДР та розпочати розслідування.
3. Надання витягу з ЄРДР заявнику
Національна поліція України зобов’язана надати заявнику витяг з ЄРДР через 24 години з моменту внесення відповідних відомостей до ЄРДР.
4. Інформування уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин
Національна поліція України зобов’язана інформувати Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, протягом трьох днів з моменту отримання заяви про розшук такої особи.
5. Внесення відомостей до реєстру зниклих безвісти за особливих обставин
Національна поліція зобов’язана внести відомості, зазначені у заяві про розшук особи, зниклої безвісти за особливих обставин, до Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, протягом 24 годин після інформування Уповноваженого з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин.
6. Набуття військовослужбовцем статусу “зниклого безвісти за особливих обставин”
Особа набуває статусу такої, що зникла безвісти за особливих обставин, з моменту внесення про неї відомостей до Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, та вважається такою, що зникла безвісти за особливих обставин, з моменту подання заявником заяви про факт зникнення особи.
7. Отримання витягу з єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин
Родина військовослужбовця, зниклого безвісти за особливих обставин, подає запит до Служби єдиної інформаційної системи Міністерства внутрішніх справ України щодо отримання інформації з Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин. Інформація з реєстру надається у вигляді витягу в термін до 30 діб.
8. Подання заяви про залучення до слідства як потерпілої сторони дослідчого національної поліції
Заявник подає до слідчого Національної поліції України, який веде справу, заяву про залучення його до слідства як потерпілої сторони.
9. Клопотання до слідчого національної поліції
Після прийняття та реєстрації заяви про залучення до слідства як потерпілої сторони родина заявляє нижчезазначені клопотання до слідчого Національної поліції, який веде справу:
- Клопотання щодо залученняслужбового розслідуваннявійськової частини доматеріалів слідства;
- Клопотання щодо ознайомленняіз матеріалами слідства у тому числі, із службовимрозслідуванням військової частини;
- Клопотання щодо відборузразків ДНК у члена сім’ї;
- Клопотання щодо залученнясвідків до матеріалів слідства у разі якщо відомі свідки зникненнябезвісти чи захоплення в полон;
- Клопотання щодопризначення портретноїекспертизи у разі якщо впізнали зниклогобезвісти чи полоненого на фото-чи відеозаписах;
- Клопотання щодо встановленнямісцезнаходженнярадіоелектронного засобу у разі якщо надійшов дзвінок, смс-повідомлення від зниклого безвісти чиполоненого або з його телефону.
10. Скерування члена сім’ї на відбір зразків ДНК
Слідчий Національної поліції України, який веде справу, скеровує члена сім’ї військовослужбовця, зниклого безвісти за особливих обставин, на відбір зразків ДНК.
11. Отримання слідчим службового розслідування від військової частини
Слідчий Національної поліції України, який веде справу, витребуває і отримує від військової частини службове розслідування та інші документи, що стосуються зниклого безвісти чи захопленого в полон військовослужбовця.
12. Надання нових відомостей дослідчого національної поліції
У разі отримання сім’єю зниклого безвісти або полоненого військовослужбовця нових відомостей щодо зникнення безвісти чи потрапляння в полон військовослужбовця, та/або відомостей щодо свідків події, сім’я надає зазначену інформацію слідчому Національної поліції України, який веде слідство.
13. Об’єднання декількох кримінальних проваджень в одне
У разі якщо в Національній поліції України відкрито декілька кримінальних проваджень за фактом зникнення безвісти однієї особи, родина подає заяву про об’єднання декількох кримінальних проваджень в одне до обласної прокуратури за місцем подання будь-якої із заяв про розшук особи.